עברית | English
לכל אחד מגיע חיבו״ק

מחברים בין הנקודות

מאז ומתמיד אנשים נאלצו להתמודד עם מחלות שונות שבודדו אותם מהחברה. התפקיד שלנו הוא לעמוד לצד אותם חולים, לתמוך בהם ולחבר אותם מחדש לקהילה שלהם. אנחנו מבינים שכל אחד הוא שונה ובעל צרכים אחרים, ובשביל זה אנחנו כאן - אנחנו רואים את האדם השלם ומנסים לענות על הצרכים האישיים שלו ושל קרוביו על ידי מפגשים אישיים וחיבור למענים בקהילה.

אנחנו מאמינים שהשלם גדול מסך חלקיו. כל אדם וארגון הוא עולם בפני עצמו אך כשמחברים ביניהם, מתגלים יקומים חדשים, כפי שבריאות היא יותר מרפואה, האדם הוא יותר מגוף חי, והנו בעל צרכים רגשיים וחברתיים, שהמענה עליהם יכול לקדם את טובתו וטובת הכלל.

קהילות משגשגות כאשר הן תומכות בכלל הפרטים שבהן, מחברות ביניהם ומאפשרות להם להחזיר לקהילה.

לא רק שלחבר בין גופים הינו התפקיד שלנו וחלק גדול מהזהות שלנו, אלא הוא גם הבסיס לערך שאנו נותנים לקהלים שלנו

אז איך אנחנו מחב"קים?

חיבו"ק - חיבור בריאות וקהילה


אנו מאמינים
שעל ידי מענה רחב ומקיף, למטופלים הנמצאים בביתם, ניתן לשפר באופן משמעותי את איכות חייהם שלהם ושל בני משפחתם (Caregivers) וייתכן גם את בריאותם. ישנן מאות יוזמות, עמותות, ארגונים ומתנדבים פרטיים שרוצים ונכונים לעזור. ישנם שירותים ציבוריים, מגזר עסקי שנרתם פעמים רבות, הרוצה לפעול למען הקהילה ומנגד ישנם עשרות אלפי מטופלים הנמצאים בבתיהם עם צרכים רבים ללא מענה ושאינם מכירים את הארגונים השונים, איך ניתן לפנות אליהם או שלא פונים אליהם עקב חסם כזה או אחר.

איך עובד הפרויקט?

לאחר הפניית אחיות במרפאות ראשוניות בקופות החולים, סטודנטים למקצועות הבריאות: רפואה, סיעוד, עבודה סוציאלית, ריפוי בעיסוק, ופיזיותרפיה,  מגיעים אל בתיהם של מטופלים ועורכים תהליך של הכרות ומיפוי צרכים עם המטופל.
לאחר השיחה, הסטודנט יוזם קשר עם מענים רלוונטיים בקהילה, כגון: עמותות, רכז מתנדבים עירוני, ארגוני חברה אזרחית, אחריות תאגידית של חברה וכמובן שירותים ציבוריים, מחבר ומתאם בין אותו מענה לבין המטופל.


WIN WIN WIN
מטרת הפרויקט היא לייצר ערך עבור כל הגורמים השותפים:
תחילה עבור המטופל ובני המשפחה אשר יקבלו מענה לצרכים קיימים ויצמצמו את הקשיים העולים מההתמודדות בבית ומהעול והנטל על בני המשפחה המלווים.
בנוסף חיבור לסטודנטים הלומדים את מקצועות הבריאות והטיפול, אשר ירתמו לפעילות כתמורה למלגה ונקודות זכות. דרך פעילות זו הם יכירו את המורכבות של טיפול בחולה בקהילה בצורה מעמיקה ויצאו לשטח עם הסתכלות רחבה יותר כאנשי מקצוע.
גורם נוסף הוא הארגונים אליהם הסטודנטים יפנו. פרויקט חיבוק עוזר לארגונים להגיע אל קהל היעד שלהם.
גורם אחרון הוא קופות החולים והמדינה, שע"י החיבור של הסטודנטים ושיפור איכות חייהם של המטופלים, יפחת העומס על קופות החולים ובתי החולים ובכך המערכת תוכל לתת מענה איכותי ומקצועי יותר למטופלים הזקוקים לטיפול רפואי.  

אוכלוסיית היעד
חולים במחלות כרוניות שלאור מחלתם, ממעטים או לא יכולים לצאת מביתם. לרוב זוהי אוכלוסייה בגיל השלישי, במצב סוציו אקונומי נמוך ועם יכולות נמוכות למצות זכויות ולייצר התנהלות מיטבית. כחלק ממטרות העמותה, מטרתנו להתמקד באזורי פריפריה חברתית וגיאוגרפית.

סיפורים מהשטח

משפרים גם את הראייה עם חיבו"ק

מלגאיות חיבוק מור ונעה, סטודנטיות לסיעוד בת"א , הגיעו למטופלת ללא עורף משפחתי, שבמשך שנים לא ראתה כמעט כלום, כיוון שלא יכלה לממן ולהגיע לבדיקת ראייה ובחיבור שלהן לרווחה בעיר, הצליחו להשיג עבורה מימון וליוו אותה לבדיקת אופטומטריסט כדי להתאים לה משקפיים חדשות.

חיבו"ק על גלגלים

בעזרת מילגאית של פרויקט חיבוק, סטודנטית לפיזיוטרפיה, בחיפוש אחר מענה לצורך שעלה,
קיבל המטופל שירות הסעות דרך עמותת עזר מציון, שמאפשרות לו להגיע בנוחות לבדיקות הרפואיות.

עם חיבו"ק לא נופלים

דניאל מלגאי חיבוק סטודנט לרפואה בבן גוריון, הגיע אל מטופלת שסיפרה לו שנפלה פעמיים (!!!) בשנתיים האחרונות בחדר האמבטיה. דניאל יצר קשר עם עמותת 'איתן מושבך', ועומר הגיע מטעמם והתקין לה ידית בטחון באמבטיה ובשירותים. המטופלת הייתה נרגשת במיוחד.

פרויקט חיבו"ק מנקודת מבט של האחים והאחיות

וחיד, אח דיאליזה שעובד במרפאה ראשונית בדרום תל אביב, מנהל סיעוד בקופ"ח ומדריך קליני בבית החולים איכילוב. כששמע לראשונה על פרויקט חיבוק, הנושא נגע ללבו והוא החליט להירתם לפרויקט ולסייע ככל יכולתו. מרפאתו נמצאת בלב שכונה במצב סוציו אקונומי נמוך ווחיד הרגיש ששם הוא יכול לתרום הכי הרבה ושרבים ממטופליו יכולים ליהנות מהטבה במצבם בזכות פרויקט חיבוק.

במפגש עם המטופלים, הוא בוחן את מצבם ובתיאום עם הרופא המטפל, הוא מחבר בינם לבין המילגאים בפרויקט חיבוק. "אני אוהב לעזור ולסייע לאנשים ובייחוד לאוכלוסייה עמה אני עובד. אני מאמין כי באמצעות פרויקט חיבוק, ניתן להגיע למטופלים רבים אשר סיוע והכוונה מתאימים, יכולים לשפר משמעותית את מצבם הבריאותי, החברתי והנפשי. אני שמח להיות חלק מפרויקט כזה שתרומתו לקהילה היא אדירה."


וחיד הוא רק אחד מהאחים והאחיות שמולם עבדנו השנה, בשיתוף פעולה ובראייה משותפת של הערך המוסף של פרויקט חיבוק.

דברו איתנו

שימו לב!
במידה ואת/ה פונה בנוגע למלגת חיבו"ק לשנת תשפ"א, 
אנו מודים לך על התעניינותך למלגה מטעם עמותת הקרן ע"ש רות ורובל שפועלת לשיפור איכות חייהם של
חולים כרוניים בישראל.
‍בימים אלו אנו מפעילים מספר מיזמים ולצערנו ההרשמה לכולם כבר נסגרה.

אנו מזמינים אותך להמשיך לעקוב אחרינו בדף הפייסבוק שלנו ובאתר העמותה ע"ש רות ורובל ז"ל ולהצטרף אלינו בעתיד.  

צוות העמותה

תודה רבה שפניתם אלינו.
נחזור אליכם בהקדם.
אופס! משהו השתבש.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.
לחצו לתרומות
© כל הזכויות שמורות לעמותת הקרן על שם רות ורובל